Pyramída zdravia/Remeslá

12. apríl 2019

Tému „Pyramída zdravia“ sme otvorili besedou s dentálnou hygieničkou. Oboznámila nás so stavbou zuba a správnou technikou čistenia zúbkov.

V edukačnom procese nás čakali pripravené prostredia zamerané na rozoznávanie zdravých a nezdravých potravín. Praktický život sme si vyskúšali krájaním rôzneho ovocia a sadením zeleniny v našej „záhradke“. Obliekaním sme cibrili jemnú motoriku a uvedomovali sme si vhodne zvolené oblečenie pre naše zdravie. Hrubú motoriku sme rozvíjali pohybovými hrami a otužovaním na čerstvom vzduchu. V matematike sme experimentovali s telesami – ihlan, guľa, kváder, kocka. Cibrili sme jazýček a nielen jeho chuťové bunky!

Prostredníctvom rozprávky o kamenárovi sme obohatili slovnú zásobu o archaizmy (groš, drevenica, jarmok a remeslo). Oboznámili sme sa s remeslami (košikár, sklár, čižmár), s výrobou korbáčikov a vyskúšali sme si prácu kováča, pekára a zlatníka. Pri hre s klbkom sme rozvíjali koncentráciu pozornosti, zmysel pre kolektív, schopnosť vnímať svojho kamaráta, poďakovať.

Súvisiace obrázky

Kontakt

Súkromná materská škola,
Pro Pueris
A: Stará baštová 11, Košice 040 01
T: 055 381 33 40, 0915 766 979
Email: riaditel@kreativnaskolka.sk